Jauna vietne: www.rol-lift.lv


pandus2Pēc definīcijas, stacionārs pandus ir slīps laukums iebraukšanai vai izbraukšanai. Esošie normatīvi nosaka, ka vietās, kur horizontālo līmeņu kritums ir lielāks par 4 centimetriem, ir jābūt uzstādītam pandusam priekš ratiņiem. Pandusa slīpums tiek aprēķināts, kā attiecība starp pacelšanās augstumu pret pacelšanās laukuma projekcijas horizontālo garumu. Pandusa, priekš invalīdu ratiņiem, sākumā un beigās ir uzstādīts speciāls līdzens laukums, kas ļauj ērtāk piebraukt.

Mūsdienās stacionāri pandusi invalīdiem tiek uzstādīti pie ieejas viss dažādākās vietās – veikalos, kinoteātros, slimnīcās, dzīvojamās mājas un daudz kur citur. Kā arī viņi ir uzstādīti intensīvākajos, cilvēku ar ierobežotām iespējām, maršrutos.

Ja tādu nav pie ieejām vai iebrauktuvēm, ir nepieciešams uzmontēt kompaktus mūsdienīgus pandusus invalīdiem. Līdzīgas konstrukcijas krasi atvieglo, un dažos gadījumos dod vienīgo iespēju iebraukt telpā ar invalīdu ratiņiem.

Uzstādāmie pandusi krēsliem, ratiem var būt taisnstūra vai līklīniju konstrukcijas. Izgatavojas šīs konstrukcijas, kā likums, no viegla un augsti izturīga dūralumīnija, kam ir speciāls neslīdošs pārklājums. Šīs ierīces ir ļoti vienkāršas lietošanā un tām piemīt kompakti izmēri. Pandusi invalīdu ratiņiem palīdzēs cilvēkiem ar ierobežotām iespējām ātri nolaisties vai uzbraukt uz trotuāra, pārvarēt kāpnes vai slīpumus.

Projektējot mūsdienu dzīvojamos kompleksus, rūpniecības objektus, citas ēkas un celtnes, kā arī ceļu būvniecībā, jau iepriekš paredz dažādus pandusus krēsliem, ratiem, tai skaitā arī bērnu ratiņiem. Ja jaunās celtnes projektā nebūs paredzēti pandusi krēsliem un ratiem, tad tas vienkārši netiks apstiprināts.

Pandusi ratiemir vienkārši nepieciešami katrā sociālās infrastruktūras objektā, dzīvojamā un komerciālajā nekustamajā īpašumā. Līdzīga tipa ierīces jau sen ir kļuvušas par ikdienišķu pasaules normu būvējot ēkas un celtnes. Šādu ierīču neesamība ne tikai ir zemiska attiecībā pret cilvēkiem ar ierobežotām iespējām un sievietēm ar bērnu ratiņiem, bet arī ir komerciāli neizdevīga, neļaujot potenciālajiem klientiem iespēju apmeklēt veikalu vai koncertu.

A kā tad būs ar celtnēm, kurās nekad nav bijis līdzīgu konstrukciju? Izņemot acīmredzamās problēmas iebraucot un izbraucot cilvēkiem ar ratiem, rodas arī jautājumi par pandusu uzstādīšanu. Palīgā atkal nāks konstrukcijas, viegli montējamās uz kāpnēm vai kāpņutelpu pakāpieniem. Mūsdienu ražošanas tehnoloģijas ļauj piemeklēt optimālāko aprīkojuma tipu un montāžas variantu.